איזה טוניס!

מתכונים טוניסאיים:

הקוסקוס האורגינל - מתכון מנצח למרק טוניסאי לקוסקוס. יש הרבה מרקים שמשדכים לקוסקוס, אבל מבחינתי זה המרק הקבוע: אדמדם, עשיר בתבלינים ובטעמים של ירקות. ריח של בית.

מרמומה, כי מטבוחה זו רמאות - כולם מכירים את הסלט הזה בתור מטבוחה. הטוניסאים לעומת זאת (לפחות הטוניסאים שאצלי בבית) קוראים לזה מרמומה. בכל מקרה, התוצאה נהדרת. מומלץ בכל ארוחת שישי ו\או ארוחת שאריות מהסופ"ש.

בנות רבות עשו בנאטש, אבל את עלית על כולנה - בנאטש, הקציצות הטוניסאיות המפורסמות, הגיעו להתארח אצלי בבלוג הודות לסבתי המיוחדת. לא מדובר בקציצות מורכבות מדי, אבל הפשטות שלהן אינה מעידה במאום על הטעם הנפלא שלהן.

לברך על המרור - במיוחד לפסח, אמא שלי העניקה לי את המתכון הטוניסאי לחרוסת. אישית, אני מחכה לזה כל השנה.

מתכון למפרום טוניסאי - וואלה! אוכל ביקשו ממני מתכון למאכל טוניסאי, וישר חשבתי על ה"בולט". השם המוכר יותר הוא "מפרום", אבל שימו לב בטוקבקים איזו מלחמת עולם התחילה בין העדות השונות לגבי הזכות להשתמש בשם "מפרום". בכל מקרה, זה טעים. מה זה משנה איך קוראים לזה?

פסטה בל'כמון - הפסטה היא בטח לא טוניסאית, אבל המתכון לתבשיל הבשר הגיע אליי ישירות מאימי. אפשר להגיש את התבשיל עם חתיכה נדיבה של חלה טרייה, אבל אני בחרתי להגיש אותו עם פסטה טרייה.

צנצנות/ רביולי פקיילה - יש המכנים את המנה הזו "גולת הכותרת של המטבח הטוניסאי". כמו כל מנה צפון אפריקאית אחרת, גם למנה זו יש מספר גרסאות, שמות ומוצאים. אל תאמינו לאף אחד - הפקיילה הטוניסאית היא המקורית. בפוסט זה, לקחתי את הפקיילה המוכרת והפכתי אותה למנת פסטה קלילה. הרבה עבודה, אבל תוצאה מרשימה. 

5 תגובות:

 1. שלום ממן! אני מחפשת את המתכון לפריקסה שפירסמת לפני שבועיים/שלושה. בטעות פיניתי את העיתון לפני ששמרתי את המתכון.
  לא מוצאת אותו בחיפוש באתר.
  תודה,
  רעיה

  השבמחק
  תשובות
  1. אהלן, העליתי את המתכון היום ואפשר למצוא אותו בקישור הבא: http://matanch.blogspot.co.il/2017/01/blog-post.html

   תודה :)

   מחק
 2. מתן ולא ממן כמובן.....

  השבמחק
 3. מתן ולא ממן כמובן.....

  השבמחק
 4. שלום ממן! אני מחפשת את המתכון לפריקסה שפירסמת לפני שבועיים/שלושה. בטעות פיניתי את העיתון לפני ששמרתי את המתכון.
  לא מוצאת אותו בחיפוש באתר.
  תודה,
  רעיה

  השבמחק